Helista ja küsi lisainformatsiooni

+372 5170813
info (ät) retek.ee

Teenused

Kui ei ole ehitusega tegelenud siis küsi julgelt abi. Kui oled ehitusega tuttav aga lihtsalt ei ole aega sellega tegelemiseks siis saan samuti enda teadmistega abiks olla.

Omanikujärelevalve hõlmab endas ehituse jälgimist ning korrektsete ehitusvõtete kasutamist. See tähendab nii ehitusmaterjalide sobivust kui ka õiget tööde järjekorda. Kuna ehituses tuleb tähelepanu pöörata tööde tehnoloogilistele järjekordadele on omanikujärelevalve kasutamine pikemas perspektiivis kasulikum kuna vigade või puuduste leidmine töö algstaadiumis on odavam kui teha tuleviks juba tehtud töö uuesti.

Vaata allapoole lisainfot!

Kas ehitad maja või valmistad tornkraanale vundamendi alust. Hoone aluse või trasside aluse pinnase kandevõime määramine. Helista ja lepime mõõtmise aja kokku.

Vaata allapoole lisainfot!

Võimalus küsida nõu ehitise konstruktiivsete lahenduste kohta kui ka eriosade (vesi-, kanalisatsioon-, ja kütte lahendused jm.). Tihti on inimesed mure ees, et mis lahendust valida ja mis on töökindel valik.

Vaata allapoole lisainfot!

Projekteerijad on oma ala spetsialistid kuid neil peab olema üks ja sama lähteinformatsioon. Kui info on sama siis saab tulemus selline nagu vaja.

Vaata allapoole lisainfot!

Omanikujärelevalve
Omanikujärelevalve

Omanikujärelevalve

Omanikujärelevalve tegemine ehitusprotsessis on kasulik nii omanikule kui ka ehitajale kuna probleemide avastamine enne selle tekkimist on kõige odavam viis seda lahendada. Mida kaugemale on projekt jõudnud seda kulukamaks läheb paranduste ja muudatuste tegemine. See tähendab, et omanikjärelevalve kasutamine konsultatsioonina juba projekteerimise staadiumis on lõppkokkuvõttes soodsam.

Omanikujärelevalve tegemiseks peab olema isik erialase haridusega ning lisaks peab olema ka sellel alal töötaval ettevõttel tegevusluba, mida saab kontrollida Majandustegevuse registrist.

Retek Inseneeria MTRi registreeringut saab vaadata siit.

Omanikujärelevalve kohustuseks saab lugeda:

  • Ehitatava hoone ehituse kontrollimine ja jälgimine.
  • Tehvata töö vastavust ehitusprojektile ning teatama koheselt omaniku kui ehituses on kõrvalekaldeid projektist.
  • Projektis kirjeldatud materjalide kasutamise kontrollimine.
  • Kontrollima ja allkirjastama kaetud tööde akte.
  • Õige töö tehnoloogia jälgimine.
  • Vajadusel koosolekute pidamine ning ehitaja ja omaniku vahelise suhtlemise korraldamine.
  • Kontrollida tehtud töö ning see dokumenteerida vastavalt seadusele.
  • Võtma vastu ehitaja poolt ehitatud ehitise etappe.
Pinnase kandevõime

Pinnase kandevõime määramine

Retek Inseneeria pakub pinnase kandevõime määramist järgmiste seadmetega:

Pinnase kandevõime määramine seadmega Penetromeeter PM-1. 

Dünaamiline penetromeeter võimaldab määrata peenteralise pinnase tiheduskoefitsenti aluspinnases. Pinnase fraktsiooni 5-10mm osakaal ei tohi ületa 15%

Pinnase elastsusmooduli kontrollimine.

Pinnase elastsusmoodulit kontrollitakse seadmega INSPECTOR-4. Seade võimaldab mõõta enamike pinnase kandevõimet ning täitematerjali fraktsioon ei mõjuta mõõtmistulemusi. Seadme abil mõõdetakse pinnase elastsusmoodul, pinnase deformatsioon, elastsusmooduli suhet ja aega. Mõõtmiste kohta vormistatakse protokoll. Pinnase kandevõime määramine on juriidiliselt korrektne kui mõõtijal on vastav tunnistus ja seade on taadeldud pädeva asutuse poolt.

Tehniline konsultatsioon

Tehniline konsultatsioon

Tehniline konsultatsioon sobib neile kes alles alustavad hoone planeerimist ning soovivad teada milliseid lahendusi on võimalik hoone juures kasutada. Olgu selleks siis kandvate konstruktsioonide valik või eriosad – küttesüsteemid, vesi ja kanalisatsioon ning elektrilahendused. Kuna hoones on väga palju erinevaid detaile siis nende kokkusobivust ja koostoimimist peaks kindlasti seda läbi arutama koos eriala spetsialistiga. Mõistlik on välja selgitada variandid enne projekteerimise algust, et teaks kuhu suunas töö läheb. Hiljem on ümber projekteerimine ja lahenduste muutmine kulukas ja täiesti mõttetu lisakulu, mida saab alguses vältida.

Lisaks on tehnilisest konsultatsioonist kasu ka neile kellel on olemasoleva majaga küsimusi. Enne tööga alustamist võiks kindlasti läbi kaaluda erinevad võimalused ning leida üheskoos nendele parim lahendus.

Minuni on tihti jõudnud kliendid kes on projekteerinud mingi lahenduse ära ning peale seda saavad aru, et lahendus neile ei meeldi või ei sobi. Seda saab vältida kui alguses panna kirja lahendused või ideed kuhu suunas liikuda. Nii on kliendi kui projekteerijate töö lihtsustatud, sest osapooled teavad teineteise soove.

Kui on tekkinud küsimusi või mõtteid võid julgelt ühendust võtta ning nõu küsida. Koos leiame kindlasti parima lahenduse.

Projekteerimise juhtimine

Projekteerimise juhtimine

Projekteerimise juhtimine on töö, mis vajab laia silmaringi ning kogemust, et tunnetada eelnevalt problemaatilisi olukordi. See on ehitamise juures üks keerulisemaid valdkondi ning seda ei saa teha kergekäeliselt. Projekteerimise juhtimise või koorideneerimise eesmärk on tagada omanikule soovitud hoone nii, et see oleks majanduslikult mõistlik ning ajas püsiv. 

Kõik saab alguse omaniku soovist ning selle vormistamisest lähteülesandeks ning sealt edasi projektiks. 

omanikujärelevalve

Erilahendused

Kui tunned, et on vaja veel lisainfot või ei leidnud ülalt õiget infot, siis saada kiri või helista. Kontaktid on siin.